9.kolo ML 2017-18 : NHÚ - HC River 2:3

9.kolo ML 2017-18.

Dne 28.11.2017, tedy v úterý jsme odehráli další zápas ML, tentokrát 9.kola ML 2017-18.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC River VM.

S tímto týmem se setkáváme na ledě od startu ML, naše bilance je vyrovnaná, výsledkově to vypadalo prozatím takto 6:1, 1:1, 6:0, 2:1, 6:3, 4:1, 0:3 (5:0), 3:3, 1:6, 2:3, 4:2, 6:2, 7:2, 3:9, 4:4 a PÚ 3:2, 1:2.

Minulý rok jsme s týmem River odehráli přátelský zápas s výsledkem 1:2 a zápas ML 4:4.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

...

NHÚ BALINKA - HC RIVER 2:3 (2:1) - STATISTIKY - více zde

V úterý večer jsme nastoupili k dalšímu zápasu ML, dnes proti týmu HC River. Na led nás vyjelo devět hráčů v poli. Oba týmy se tedy velmi dobře znají, dle postavení v tabulce byl tým River "mírným" favoritem zápasu.

V úvodu utkání se hra přelévala od branky k brance, herně byl zápas vyrovnaný. Tempo zápasu nebylo sice tak vysoké jak předchozí zápasy, i tak však se oba týmy snažily a daly do utkání maximum. Ve 24.minutě jsme se ujali vedení, to tomáš vybojoval puk na pomezí našeho obranného pásma a poslal do úniku michala. A míša se z nájezdu často nemýlí, takže zavěsil střelou do levého horního rohu. Na 2:0 jsme navýšili ve 29.minutě, gól vstřelil pajin z postupného útoku střelou, když mu nahrávali honza a kapitán mira. Do konce první půle jsme se snažili skóre navýšit, šance jsme měli, ale nakonec jsme to byli my, kdo inkasoval. Gól na 2:1 jsme dostali při našem oslabení. Do šaten jsme odcházeli za vedení 2:1.

V šatně jsme se povzbudili a šli na věc. Ve druhé půli pokračovala hra dle první půle, avšak s tím rozdílem, že to byl tým HC, kdo postupem času přebíral otěže a zatlačil nás do našeho obranného pásma. My jsme vyráželi převážně do protiútoků, avšak další gól se nám nedařilo vstřelit. V 64.minutě soupeř srovnal skóre na 2:2 po střele téměř z rohu kluziště, když střela překvapila všechny. V 72.minutě jsme inkasovali v přesilovce soupeře, když nás soupeř doslova vyšachoval při závaru v našem obranném pásmu. I když jsme se snažili do konce utkání ještě alespoň vyrovnat, síla, fyzička, nepřesnost a hra soupeře nám nic více již nedovolila. Utkání jsme tedy nakonec prohráli se skórem 2:3.

Co k zápasu dodat, myslím, že dnes jsme si nakonec remízu mohli zasloužit, hlavně za hru v první půlku a bojovnost v druhé části, avšak soupeř byl asi nakonec o ten jeden gól lepší a tak mu musíme pogratulovat k vítěztví.

I přes prohru nutno pochválit všechny kluky za dobrý výkon, na víc to však dnes nestačilo.