9.kolo ML 2016-17 : NHÚ - SK Lavičky 3:8

9.kolo ML 2016-17

Náš osmý mistrovský zápas letošní ML jsme odehráli dne 22.11.2016.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Lavičky.

Celkově z našich vzájemných zápasů máme s tímto týmem bilanci stále příznivou, výsledkově to vypadalo v ML či EML prozatím takto :2:3, 1:5, 5:1, 9:1, 3:2, 6:3, 0:9, 2:5, 4:3, 7:8, 0:6, 4:2, 3:2, 4:2, 2:4, 3:6, 6.0, 7:3, 3:8, 5:7, 5:6, 7:4.

Minulý rok jsme tm z Laviček porazili 7:4.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

StrádalRadek
...
...
...

NHÚ BALINKA - SK LAVIČKY 3:8 (2:4) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme vstupovali opět jen s osmi hráči v poli, tým z Laviček, který vede i tabulku, byl dnes určitě favoritem.

Úvod zápasu se nesl v rychlém tempu, soupeř hrozil hlavně rychlostí. Ve 4.minutě jsme inkasovali první gól, po dorážce střely. Hra běžela dále a ve 13.minutě to bylo již 0:2, to jsme inkasovali v našem oslabení po střele z kruhů. Hned v 17.minutě to bylo již 0:3, opět po závaru v našem obranném pásmu. I když byl soupeř lepší, nehráli jsme špatně, spíše však až moc úsporně. Na 0:4 zvyšoval soupeř z protiútoku. My jsme snížili ve 26.minutě, když mira nahrával z obranné modré do brejku jarovi, ten sklepl puk zvrchu a prodral se přes obránce. No a nájezd proměnil obvyklým blafákem. Herně jsme se zlepšili, i když soupeř si skóre stále kontroloval. V 38.minutě se nám podařilo snížit na 2:4 a to dokonce při našem oslabení. V našem pásmu vybojoval puk jara, přiklepl na mildu, ten ještě obelstil útočníka hostí a nezištně našel za bukem michala. No a míša svůj nájezd využil krásnou a krátkou svižnou střelou nad pravý beton brankáře soupeře. Do šaten jsme tedy odcházeli nakonec za docela příznivého skóre 2:4.

Do druhé půle jsme chtěli vlétnout, zkusit něco s utkáním ještě udělat. Nutno podotknout, že jsme hráli dobrý zápas a za soupeřem jsme tolik nezaostávali. Bohužel v čem byl tým SK jednoznačně lepší, to bylo proměnování šancí. Na 2:5 soupeř zvyšoval v 60.minutě po závaru před naší brankou. V 67.minutě jsme měli přesilovku, bohužel nám ujel útočník soupeře a blafákem nezištně zakončil. O dvě minuty poté to bylo po kontru již 2:7. Herně to nevypadalo až tak špatně, skóre si však soupeř stále hlídal. V 77.minutě jsme snížili na 3:7, to krásnou akci počal milda, našel michala mezi kruhama a brankou a ten z tohoto pravého křídla krásně zakončil k tyčce. Již před tímto gólem jsme několik šancí nevyužili, takže gól  byl spravedlivým vyústěním naší aktivity. Na konečné skóre 3:8 uzavřel utkání tým SK v 79.minutě po střele z kruhů, když karel přes chumel nic neviděl. A to již byl konec zápasu.

Myslím, že dnes byl soupeř určitě lepším herním týmem a vítězství si zasloužil. My jsme hodně bojovali, ale chybělo více odhodlání a i hodně štěstíčka.

K hodnocení hráčů, nutno pochválit všechny naše hráče za bojovnost a ochotu se "porvat" o zápas s lídrem tabulky.