7.kolo ML 2014-15 : PIKÁREC - NHÚ 11:6

Náš 7.zápas EML 2014-15.

V neděli večer dne 2.11.nás na ledě čekalo sedmé kolo EML 2014-15.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Pikárce.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance je následující (PÚ 0:1, 3:6, 3:6, 7:4, 2:0) a (ML 2:6, 3:3, 4:0, 3:1, 4:5, 4:1, 2:1, 7:2, 4:3, 4:5, 5:0, 3:6, 7:4, 3:5, 5:13, 2:3, 2:7).

Zápasy minulý rok jsme tedy prohráli 5:13, 2:3 a 2:7.

PIKÁREC :NHÚ BALINKA 11:6 (6:0) - STATISTIKY - více zde

Hned den po zápase 6.kola jsme vyjeli na led velkomeziříčské arény již posedmé v rámci EML. Účast hráčl byla dobrá a tak jsme se sešli dvě pětky hráčů do pole. S týmem z Pikárce nemáme dobré statistiky a tak jsme se chtěli dnes "pochlapit".

Oba týmy vlétly do utkání jak sršání a tak se hrál hodně rychlý hokej. Postupem času si soupeř přece jen vypracoval více šancí a tak se nebylo čemu divit, když jsme v 13.minutě zápasu inkasovali první gól. To nás prostřelil od kruhů rozjetý útočník domácích. Bohužel se stále nemůžeme poučit z našich chyb, jedna další taková přišla v 16.minutě a bylo to 2:0. Herně to bylo vyrovnané, gólově nás soupeř jednoznačně převyšoval a tak ve 23. a 24.minutě po našich hrubicích to bylo již 4:0 pro domácí. Ve 29.minutě se nám naskytla přesilovka a dejavu bylo na světě. Tak jak s kunšovcem a i v předchozích zápasech jsme místo našeho gólu lovili puk z naší sítě. Do šaten nám soupeř přibalil šestý "pamlsek" v 37.minutě, akce začala jak jinak než-li po naší chybě.

V šatně jsme se snažili něco s utkáním udělat, herně to nebylo špatné, ale ty chyby a trápení v útoku bylo markantní. Přeházeli jsme lajny a šlo se na věc. A na ledě se objevila jiná Balinka. Na soupeře jsme vlétli a ve 45.minutě to bylo 6:2. Ve 42.minutě vybojoval puk Honza, ujel a prostřelil brankáře domácích. Druhý náš gól zařídil Jara po zachycení rozehrávky a nájezdu na brankáře, který zakončil blafákem do forhendu. Soupeř se nechtěl nechat zahanbit a v 46. a 48.minutě opět navyšoval skóre. Nejdříve po protiútoku a poté dokonce z trestného střílení. Nás tyto góly nabudily a hned ve 49.minutě jsme kontrovali. To po super akci a závaru po ose David, zpětné přihrávce k modré na Tomáše, zakončoval bekhendem před brankou nekrytý Milda. V 50.minutě to bylo 4:8, to si vyměnili puk Radek N. a Honza, který i akci zakončoval. V 51.minutě našel rozjetý kapitám Mira bráchu před bránou po své levé straně, Jara střelou z první prostřelil brankáře. V 60.minutě jsme vyrobili hrubku za naší brankou, což soupeř potrestal. V 65.minutě jsme snižovali na 6:9, když rychlý kontr po nahrávce Jary zakončoval pod víko bekhendem snajpr David. Více jsme však již nestačili a navíc jsme vyrobili ještě dvě nepřesné nahrávky a tak jsme z ledu odjižděli po prohře 11:6.

Dnes nezbývá než pogratulovat soupeřovi k předvedené hře a vítězství. Naše hra snesla také určitě známky kvality, ale hlavně ve druhé půli, kdy jsme se hodně zvedli. Škoda těch vynucených i nevynucených chyb, je vidět, že na této úrovni se vše gólově trestá.

Jinak hokej byl super, tempo hodně rychlé a myslím, že oba týmy takové zápasy kvitují a je radost se na to snad i koukat.