6.kolo PO ML 2015-16 : NHÚ - HORNÍ HEŘMANICE 2:6

Zápas 6.kola nadstavby ML 2015-16.

V pátek 5.2.2016 jsme odehráli náš další zápas a to již utkání 6.kola nadstavby letošního ročníku EML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem z Horních Heřmanic, tedy nám známý tým.

Pro úplnost statistik, s týmem Horních Heřmanic máme z předchozích roků tuto bilanci odehraných zápasů (3:6, 7:1, 5:7, 5:5, 4:4, 7:4, 5:1, 2:8, 5:11, 3:16, 6:7, 2:5, 3:11, 4:7, 2:7, 0:8, 4:8, 2:8, 3:10, 4:11, 10:3, 7:9, 3:3, 11:7, 2:17, 1:5, 3:8, 1:6, 2:5, 3:7, 3:8, 5:11, 5:2,3:2, 0:8, 5:6, 2:2, 7:12, 4:2, 4:5, 3:7).
Tedy statisticky 37 zápasů s poměrem 8 výher, 4 remízy a 29 proher.
Minulý rok jsme odehráli zápas s výsledkem 3:7.

NHÚ BALINKA - HORNÍ HEŘMANICE 2:6 (0:4) - STATISTIKY - více zde

Do zápasu jsme vstoupili sice v plné sestavě deseti hráčů do pole, ale již v šatně bylo vidět, že kdyby nás bylo navíc, asi by někteří zůstali raději doma či na střídačce. Balinka je však srdcovka a ještě navíc na ledě proti nám známá parta hokejových "nadrženců" z H.Heřmanic a tak se šlo na věc.

Úvod utkání začal v rychlém tempu, tak jak vždy zápasy s týmem HH. Více šancí si vypracovával soupeř a tak se Kája v bráně musel co činit. Tempu jsme stále stíhali, ale hlavně kontry po buly z obranného pásma soupeře byly smrtící a hodně vysilující. Trochu nám i chyběla jiskra a tak, i když jsme herně drželi krok, soupeř přece jen byl hokejovější. To potvrdil gólem ve 12.minutě, jak jinak než z protiútoku a zakončení střelou mezi betony Karla. Snad i zasloužený gól soupeře, když začal stále více přidávat plyn. Až do poslední desetiminutovky první půle se gólově nic nedělo, šance však byly na obou stranách. A tak až ve 33.minutě soupeř navýšil skóre na 0:2, to po střele od modré dorážel útočník puk do prázdné. Bohužel jsme v této fázi nezvládli utkání hlavně takticky, když jsme hodně otevřeli hru a tak jsme do šatny dostali přibaleno ještě dva góly, v 36.minutě se řítil na Kája útočník HH a blafákem mu nedal šanci a v 38.minutě nás soupeř vyšachoval v našem obranném pásmu.

Do druhé půlky jsme sestavu neměnili, utkání sice nebylo rozhodnuto, ale soupeř byl o chloupek lepší a tak jsme se museli vybičovat k ještě lepšímu výkonu. Úvod byl vyrovnaný, šancí jsme však měli možná i více my. V 50.minutě se prosadila naše druhá lajna, když po závaru skóroval Honza střelou do protipohybu brankáře z pravého křídla. Na gól mu přihrávali zleva Tomáš a Raďas N. Naše šance ožila, soupeř však nenechal nic na pochybách a v 54.minutě opět navýšil střelou po buly v našem obranném pásmu. Hra se valila dál nahoru dolů, góly však dále nepřicházely. Až přišla poslední desetiminutovka utkání a soupeř opět začal gólově. V 72.minutě sice štastně, ale přece střela od modré se odrazila od zněti hráčů a skončila v naší brance. Ke konci utkání, když už bylo rozhodnuto, jsme soupeře zatlačili a vytvořili si několik závarů a šancí, nakonec jsme dali i gól. Nyní první lajna, v 78.minutě, po vyšachování a ose Jara spoza branky, na Tomáše a ten našel Michala před brankou, který svoji první střelu dorazil projektilem mezi betony. Stav 2:6 již na výhře nic nezměnil a tak jsme mohli poděkovat alespoň našim fanouškům, kteří náš přišli podpořit.

Co k zápasu dodat, výborný soupeř, který byl efektivnější, více bruslil a asi zaslouženě zvítězil.

Z našich hráčů i přes prohru nutno vyzdvihnout Honzu, Radka N. a Lubina, no celá druhá lajna předvedla nadstandartní výkon.