6.kolo PO ML 2014-15 : Auto Dobrovolný VM - NHÚ 3:4

Náš zápas 6.kola PO ML2014-15.

V sobotu 31.01.2015 jsme v poledních hodinách odehráli náš další zápas PO ML 2014-15.

V tomto kole nás čekal tým Auto Dobrovolný VM.

Pro oživení paměti, s tímto týmem jsme v naší historii odehráli jak několik zápasů ML, tak přátelských. Bilanci máme spíše vyrovnanou a výsledkově vypadá takto (PÚ 7:2, 6:8) a (ML 4:1, 4:2, 6:2, 1:5, 3:12, 6:4, 4:8, 5:13, 4:2).

Letošní sezónu jsme odehráli dva zápasy s týmem Opel a to PÚ 6:8, ML 4:2.

NHÚ BALINKA : AUTO DOBROVOLNÝ VM 4:3 (3:0) - STATISTIKY - více zde

I přes několik oslabení a neúčasti jsme se nakonec sešli v počtu dvou kompletních pětek.

Vzhledem k tomu, že v dresu soupeře tentokráte nenastoupil ostrostřelec Oliva, z kterého máme noční můry, dal se očekávat vyrovnaný souboj.

Po počátečním oťukávání jsme začali vystrkovat drápky my a prakticky celou první půli jsme měli zápas pod kontrolou. Rychlé mladé brejkové hráče soupeře se nám dařilo až na pár výjimek důsledným bruslením pokrýt a zkušené harcovníky v obraně jsme nenechali rozvinout žádnou vážnější akci. Skóre tak v první polovině narůstalo jen v náš prospěch. Nejprve po vhazování Lubin doklepl puk po souhře Milana a MišiN, to běžela 18minuta. O pět minut později se trefil přesně Milan po pěkném uvolnění opětovně od MišiN ranou zpomezi kruhů. Ve 34 minutě jsme navíc skóre navýšili ve vlastním oslabení, kdy po důsledném napadání vybojoval puk Lubin a nezištně našel MišuN, který se náramně trefil a nedal gólmanovi šanci. Do šaten jsme tak odcházeli s dobrým pocitem a zápas jsme měli plně v režii.

Začátek druhé půle nenapovídal, že by se měl obraz hry měnit. Avšak přesilová hra, po nešťastném vyhození puku z třetiny (dnes se to našemu kapitánovi podařilo 2x ze stejného místa), dala soupeři šanci, kterou nepohrdl, po závaru ve 54minutě soupeř snížil. Rázem v následující desetiminutovce převzal otěže zápasu soupeř, kterého bylo najednou všude plno. Naštěstí pro nás se nám v 65minutě podařilo pěkný brejk po vysunutí od PetiK našlápl TomášU a utěšenou střelou nedal soupeřovic gólmanovi šanci. Tento gól soupeře otupil a prakticky se mohlo dohrávat v pohodovém tempu. Sami jsme se však dostali do šlamastiky, kdy v 72minutě po školáckém namazání se ve vyložené šanci nejzkušenější hráč soupeře nemýlil a snížil na 4:2. Najednou se začal odehrávat stejný obrázek jako po prvním snížení, zuby nehty jsme se bránili a jen jsme mohli litovat neproměněných tutovek a tyček, které se nám podařilo vytvořit v průběhu druhé půle. V 76 minutě navíc soupeř po závaru před brankou snížil na 4:3 a remíza visela na háčku, naštěstí se soupeři ve vyložené šanci nepodařilo trefit branku a tak závěrečný hvizd jsme kvitovali s povděkem.

MM

Co k zápasu dodat, dnes jsme byli lepším týmem a vítězství si zasloužili. Bohužel jsme svou přehnanou mírou sebevědomí soupeře pustili zpátky dohry a o výsledek se strachovali. Jinak to byl dnes kolektivní výkon, i když za produktivitu musíme pochválit především první útok.