6.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - Stránecká Zhoř 4:6

6.kolo PO ML 16-17.

V pondělí večer dne 30.1.2017 jsme odehráli náš další zápas ML 2016-17.

Na led proti nám vyjel letos podruhé tým ze Stránecké Zhoři.

Tým ze Stránecké Zhoři patří ke stálým účastníkům soutěže ML a s tímto týmem jsme v naší historii odehráli několik zápasů ML. Bilanci máme vyrovnanou a výsledkově vypadá takto 2:3, 2:4, 2:4, 0:3, 6:4, 4:0, 7:3, 9:2, 5:2, 5:5, 9:3, 6:8, 4:5, 7:1, 5:5, 5:1.

Letošní první zápas jsme vyhráli 5:1.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

Mucha Jaromír (C)
Rous Petr ml.
3.Útok

..

NHÚ BALINKA : STRÁNECKÁ ZHOŘ 4:6 (3:4) - STATISTIKY - více zde

Do utkání jsme nastoupili v plném počtu deseti hráčů v poli. Papírově jsme na tom v tabulce byli sice lépe, ale bodově nebyl téměř žádný rozdíl, takže se dal čekat vyrovnaný zápas, hlavně jsme však byli v očekávání dobrého hokeje.

Prakticky ihned od začátku to bylo nahoru dolů a bylo znát, že oba soupeři chtějí udeřit jako první. To se však dlouho nedařilo. Teprve až v 18.minutě jsme nepokryli tři střely po sobě a inkasovali. Hned ve 20.minutě to bylo již 0:2, když hostující nepokrytý útočník skóroval pohodlně do prázdné, oběma brankám předcházely naše chyby nevyhození puku z obranného pásma. My jsme se nemohli stále dostat do zápasu, pomohla nám až 30.minuta, když po buly tomáš dal pod sebe a lubin střelou propálil vše před sebou. Bohužel hned dvě minuty poté to bylo zase o dva góly, nyní po závaru před naší brankou. My jsme však kontrovali v 35.minutě, když michal krásně zakončil akci a nahrávku spoza branky od davida, kterému po vyšachování obrany hostí předkládal puk tomáš. No a o minutu poté, tj. v 36.minutě jsme i srovnali, když jsme využili kontr, jara nezištně přihrál mezi obránce petrovi, který vymetl krásně levou pavučinu v brance. V této fázi hry jsme byli lepší a měli i více šancí, bohužel do konce první půle jsme skóre neotočili v náš prospěch a tak jsme téměř se hvizdem první půlky zbytečně inkasovali na 3:4, to po střele od modré.

Do kabiny jsme šli s vědomím, že jsme byli sice v druhé polovině první půle lepším týmem, ale efektivnější byla Stránecká Zhoř a hlavně si šla více za vítězstvím. Na led jsme tedy vlétli, něco s tím udělat. A to se nám také hned podařilo, když rozehrávku soupeře ve svém obranném pásmu zachytil raďas s. a střelou přes obránce vyrovnal skóre v 41.minutě. Šance poté byly na obou stranách, oba týmy se však zastřelovaly. V 50.minutě jsme opět prohrávali, nyní jsme dostali gól v našem oslabení. Skóre jsme tedy neustále dotahovali, což stálo hodně sil a hlavně nám chyběla efektivita, brankář hostí chytal velmi pozorně. Když jsme v 67.minutě inkasovali zbytečný gól po střele od modré, víceméně tím bylo utkání rozhodnuto. My jsme už neměli dostatek energie, možná i štěstí ty dva góly dotáhnout, to i přes množství šancí a tak jsme dnes bohužel sice odehráli zase herně docela dobré utkání, avšak bez bodového zisku.

Co k zápasu dodat, myslím, že jsme byli herně možná lepším týmem, ale soupeř hodně hrozil na kontry a hlavně nám ukázal efektivitu, za vítězstvím si šel asi více než-li my.

Nutno i přes prohru pochválit všechny hráče, všichni se snažili a bohužel někdy to i přes dobrý výkon nevyjde. Je to jen sport a tak snad příště.