6.kolo ML 2015-16 : NHÚ - SK Lavičky 7:4

Náš zápas 6.kola ML 2015-16.

Náš pátý mistrovský zápas letošní ML jsme odehráli dne 31.10.2015.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Lavičky.

Celkově z našich vzájemných zápasů máme s tímto týmem bilanci stále příznivou, výsledkově to vypadalo v ML či EML prozatím takto :2:3, 1:5, 5:1, 9:1, 3:2, 6:3, 0:9, 2:5, 4:3, 7:8, 0:6, 4:2, 3:2, 4:2, 2:4, 3:6, 6.0, 7:3, 3:8, 5:7, 5:6.

Naposledy jsme se s týmem Laviček potkali na ledě v sezóně 2013-14, zápas jsme prohráli 5:6.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

NHÚ BALINKA - SK LAVIČKY 7:4 (5:1) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme vstupovali s devíti hráči do pole a tak jsme hráli vzadu na tři obránce.

Úvod zápasu se nám vydařil, po úvodní šanci, která ještě nevyšla se prosadilo dnes komando č.2 a to Tomáš zakončoval ťukec mezi Jarou, Mildou a již zmiňovaným Tomem. Akci předcházelo vhazování v útočném pásmu. V úvodu jsme byli lepší, za to soupeř od začátku předváděl svoji, dle mého názuoru, až přehnaně tvrdou hru, když dohrával všechny souboje. To je však hokej a o výsledku nerozhoduje tvrdost, ale hokejový um. Ten naštěstí byl spíše na naší straně. A tak v 9.minutě jsme vedli již 2:0, to při přesilovce, když Tomáš vyštouchal puk v brankovišti po střele Miry a nekompromisně zakončil. Hru jsme museli v tuto chvíli stáhnout na osm hráčů v poli,to když kapoš Mira byl nucen odpočívat po zbytečném dohraném souboji na mantinel od soupeře. Naštěstí se vrátil celkem brzy a tak se naše hra stala opět systematickou. V 18.minutě jsme vedli o tři góly, zase druhá lajna, po závaru před brankou, když Tomáš a Jara ještě neuspěli, tak Milda už puk zasunul pod víko. Soupeř byl nebezpečný, což ukázal v naší přesilovce, když po naší hrubce nás přečíslil a snížil na 3:1, to běžela 22.minuta. Utkání jsme si nechtěli nechat vzít a tak v 35.minutě opět Tomáš zkompletoval hattrick. Nyní po buly a závaru si to nahráli spoza branky Jara na Mildu, ten na Tomáše, který z první po ledě k tyčce nenechal nikoho na pochybách, že je to extrastřelec. Do konce první půle ještě Michal vybojoval puk při rozehrávce soupeře, otočil se, vyhnul obránci a střelou po ledě navýšil stav na 5:1 v čase 39.minuty.

Do druhé půle jsme chtěli vlétnout, opak byl pravdou a hned po vhazování se na naši branku řítili útočníci soupeře, naštěstí Radek v brance nás výrazně podržel. V 45.minutě se tým SK již však radoval, to střelou od modré. V 48.minutě jsme kontrovali, když se předvedlo duo David a Michal, akce z naši obrany, když si puk vyměnili a nakonec Michal nezdadržitelně skóroval pod víko. V další fázi utkání narušilo zbytečné přerušení, když soupeř pykal za svoji nedisciplínu a tak byli dokonce hned dva hráči vyloučeni do konce utkání. My jsme přesilovku totálně "podcenili" a dokonce jsme ve 64.minutě při výhodě pět na čtyři opět inkasovali na 6:3. Naštěstí o pár minut později, v 68.minutě po buly Raďas ťukl zpět Michalovi a ten z první prostřelil málem i siť v brance. Hosté ještě kontrovali a to v 73.minutě po střele za modrou, ale i když byl zápas na konci hodně nervózní a soupeř hodně "kousal", stav už se nezměnil a tak jsme si připsali další vítězství do tabulky.

Myslím, že dnes jsme byli lepším herním týmem, soupeř se až moc upíral na hokejové věci, které patří spíše do výkonnostního hokeje a víc než samotné hře se věnoval jiným věcem. My jsme šli za svým cílem, za což jsme byli odměněni sedmi góly v síti soupeře, což stačilo na vítězství.

K hodnocení hráčů, když vyhrajeme, nutno pochválit celý manšaft. Navíc však Tomáš a jen tříčlenná obrana zaslouží ještě tu třešničku pochvaly navíc.