5.kolo PO ML 2017-18 : NHÚ - KŘIŽANOV 6:2

5.kolo nadstavby 2017-18.

V neděli 28.01.2018 jsme odehráli náš další zápas ML sezóny 2017-18.

V tomto 5.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem Křižanova.

S tímto soupeřem jsme odehráli zatím 8 zápasů a to s výsledky 9:2, 7:2, 1:4, 2:2, 1:4, 2:2, 7:5 a 5:7.

NHÚ BALINKA : KŘIŽANOV 6:2 (4:0) - STATISTIKY - více zde

Tak v neděli nás čekal další těžší zápas, proti nám vyjel tým z Křižanova. Na led jsme nastoupili v plném počtu hráčů a šlo se na věc. Chtěli jsme zůstat na vítězné vlně a oplatit soupeři porážku z prvního letošního vzájemného utkání.

Úvod utkání jsme měli skvostný, již ve 2.minutě jsme se ujali vedení, honaz zachytil puk na útočné modré, našel petra, který překvapil brankáře hostí střelou nad levý beton. V dalších deseti minutách jsme měli herní převahu a i více šancí, žádný další gól se nám však dlouho nedařilo vstřelit. Postupem času se začal rozjíždět i soupeř a začal nám také hodně zatápět. Přežili jsme několik šancí a pak jsme udeřili. Ve 21.minutě jsme založili akci až z našeho obranného pásma, honza našel rozjetého davida, ten si to profrčel nezadržitelně celým středním pásmem a akci zakončil blafákem do bekhendu. Vedení 2:0 nás trochu uspokojilo a i herně jsme nyní začali zase získávat "led pod bruslemi". Ve 30.minutě jsme navýšili v přesilovce na 3:0, to jsme využili nešetrný zákrok soupeře na jednoho z našich hráčů. Od modré střílel tomáš, před brankářem tečoval michal. Těsně před půli, v 39.minutě, jsme navíc zakončili skvostnou akci téměř na jeden dotek po ose petr, milda a pajin, který po zemi našel skulinku u tyčky. A šlo se do šaten.

V šatně jsme se snažili povzbudit a bylo nutné náš výkon ještě lehce psunout. Soupeř stále "kousal" a byl velmi nebezpečný. Hned v úvodu druhé části v 43.minutě soupeř snížil na 4:1 po střele od modré. My jsme se ještě v úvodu stále lehce hledali, ale v 59.minutě to již přišlo, na 5:1 navyšoval milda, když zakončil svoji samostatnou akci umístěnou střelou. V 68.minutě to bylo již 6:1, to opět výborná akce až z našeho obranného pásma, nahrával do brejku david, na michala, akci dva na jednoho zakončil honza střelou nad levý beton. Soupeř se stále snažil, nás však držela naše obranná fáze a kája v brance. A tak jsme již inkasovali jen jednou, to přesilovku soupeř využil střelou spoza kruhů. Do konce utkání jsme již vítězné skóre udrželi, když jsme zatáhli trochu za brzdu a ubránili vedení. A po té jsme již mohli poděkovat našim věrným divákům za podporu.

Myslím, že v dnešním zápase jsme se svezli na vítězné vlně a byli nakonec i o ten pověstný "kousek" lepší, čemuž odpovídalo i vítězné konečné skóre. Super výkon, gratulace však i soupeři za výbornou předvedenou hru, vítězství nebylo vůbec lehké.

Z našich hráčů nutno vyzdvihnout kromě pochvaly celého týmu určitě navíc káju v brance a i honzu, který stále neúnavně makal a dřel.