5.kolo ML 2017-18 : NHÚ - HC TASOV 6:3

5.zápas ML 17-18.

V pondělí 6.11.17 jsme začali další zápas ML, tentokrát 5.kola sezóny 2017-18.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC Tasov. Zápasy s tímto týmem patřily vždy k těm "vyhrocenějším", ty časy jsou už asi pryč a tak se dal čekat dobrý hokejový zážitek.

S týmem HC Tasov máme vyrovnanou bilanci, která vypadá takto (PÚ 3:4, 3:3) (utkání ML 6:2, 4:5, 1:1, 1:2, 1:1, 1:4, 3:6, 6:4, 3:5, 8:2, 2:0, 5:2, 14:3 a 7:2)..

Zápasy minulé sezóny jsme vyhráli 5:2, 14:3 a 7:2.

NHÚ BALINKA - HC TASOV 6:3 (2:0) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastoupili v plném počtu dvou pětek v poli. Tým z Tasova přijel také v plné síle a tak se dal čekat zajímavý zápas.

Utkání začalo ve svižném tempu a byli jsme to my, kdo se od úvodu tlačil více do útočného pásma. V 7.minutě jsme se ujali vedení, to milda zachytil rozehrávku soupeře, povyjel s pukem, vystřelil a následně doklepl svůj "jedovatý" projektil. Hned minutu poté, tj. 8.minutě, jsme po buly v útočném pásmu navýšili skóre na 2:0. Milda vyhrál buly, vystřelil a dorážel peťa. Hra plynula dále a my jsme stále udávali tempo zápasu. Další gól se nám však stále nedařilo vstřelit. A tak se začal osmělovat i soupeř, který postupem času a hlavně na konci první půle převzal iniciativu a měli jsme se co ohánět, abychom udrželi dvoubrankové vedení. Do šaten jsme odcházeli tedy za stavu 2:0.

V šatně jsme se povzbudili, taktika byla jasná, bylo nutné vstřelit další gól, abychom se herně sklidnili. Na začátku druhé půle jsme nevyužili přesilovku a to i přes velké šance. Soupeř nás stále "zkoušel" a tak jsme nakonec inkasovali na 2:1, to běžela 55.minuta. Gól padl po našem špatném vystřídání, když jsme se následně nestačili vrátit, soupeř dorážel puk z volného prostoru před brankou. Naštěstí hned v 57.minutě jsme využili přesilovku po souhře zprava od honzy, dozadu na miru, ten na raďase, který potvrdil umístěnou střelou nahoru svoji střeleckou mušku. Skóre 3:1 už zase vypadalo lépe, čemuž odpovídala i zlepšená hra v této fázi utkání. V 67.minutě to bylo již 4:1, to jara vybojoval puk za brankou, předal za sebe na peťu, ten nahrál mildovi na kruhy a náš snajper zprvní střelou pod horní víko nedal žádnou šanci brankáři hostí. V 70.minutě jsme navýšili na již 5:1, to jsme se vydali do rychlého kontru, jara puk zavezl téměř k brance, nahrál v situaci dva na jednoho peťovi doprava, který našel skulinu mezi tyčkou a betonem. Hned o minutu později, tedy v 71.minutě, jsme po buly a následném závaru zvýšili skóre na 6:1, peťa přiťukl puk jarovi, ten z otočky vyprášil betony brankáře týmu hc, avšak odražený puk do branky zasunul kapitán mira. Zdálo se býti již rozhodnuto, a i když se soupeř snažil, podařilo se mu již skóre jen zmírnit. V 75.minutě, to hlavně za našeho přičinění po našem nedorozumění a v 79.minutě po střele od modré. Konečný stav na časomíře po 80.minutách byl tedy 6:3 v náš prospěch.

Co říci závěrem, dnes jsme vyhráli asi zaslouženě, soupeř byl sice hodně houževnatý, my jsme však naši aktivitu, když bylo třeba, dokázali "přetavit" i v góly.

Dnes bych chtěl pochválit opravdu všechny naše hráča, první půle nebyla sice úplně zcela ideální, ale hlavně hra v druhé části už snesla vyšší měřítko našeho herního výkonu. A z jednotlivců bych vyzdvihl opět dříče či snajpra mildu a navíc i výkon peťy byl velmi dobrý.