5.kolo ML 2015-16 : NHÚ - HCF Dráhy 9:4

4.zápas NHÚ v ML2015-16.

V neděli 25.10.2015 jsme odehráli další zápas ML 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2, 6:3, 7:3). Tedy statisticky 28 zápasů s poměrem 15 výher, 4 remízy a 11 proher.

Zápasy minulého ročníku jsme odehráli poměrem 7:3 (PÚ) a 6:3, 7:3 (ML).

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu, hráli jsme dnes v hojném počtu.

Filip Radek
Strádal Radek (A)
Mucha Jaromír (C)

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 9:4 (4:1) - STATISTIKY - více zde

Do dalšího zápasu ML jsme nastoupili na led proti týmu HCF Dráhy. Na páteční zápas se nás sešlo dostatek a tak jsme mohli dokonce vybrat i sestavu deseti hráčů do pole.

Hned v úvodu jsme na tým HCF vlétli a začali si okamžitě vytvářet šance. A hned druhá šance skončila gólem v síti soupeře, po závaru před brankou se naše první lajna prosadila po ose Tomáš, Milan a Jara, který bekhendem umístil puk vedle betonu do protipohybu brankáře. Branka nás povzbudila a nadále jsme soupeře přikovali do jeho obranného pásma, V 8.minutě se nám naskytla přesilová hra, kterou využil Michal, když dorážel střelu Davida. Po dalších deseti minutách, tedy v 18.minutě to bylo o tři góly, to si to Michal s Davidem zopakovali, nyní po nahrávce střílel Michal z první a přesně nahoru pod víko. Na pomyslné časomíře se objevil stav již 4:0 pro nás ve 26.minutě zápasu, to když Tomáš vybojoval puk na rozehrávajícím obránci a nezištně nahrál Jarovi, který jen nastavil hokejku a po ledě navýšil skóre. Soupeř byl v této fázi utkání již ve hře, my jsme však utkání kontrolovali a šancí měli pořád dostatek na navýšení skóre. Ve 34.minutě jsme však inkasovali, to jsme nevyhodili puk po závaru u nás, soupeř střílel a ještě dorážel. Stav 4:1 se do konce první půle již nezměnil.

V kabině jsme přemýšleli, jak utkání nezdramatizovat, přece jen jsme byli herně lepším týmem a bylo by škoda si ujít šanci na vítězství. Na soupeře jsme v úvodu opět vlétli a šance, i když se rodily, jsme už neproměnovali s takovou lehkostí jak v první půli. "Smůlu" protrhl nakonec Pajin, který po střele Pepy dorážel puk nad beton v 57.minutě. V 62.minutě se opět z první trefil Michal, čímž zkompletoval hattrick, na gól mu po krásné kombinaci nahrávalo duo Radek N. a kapitán Mira z pravého křídla. Gól nás trochu uspal a v této fázi to byl tým HCF, kdo tvrdil "muziku". V rozmezí 64. a 67.minuty utkání zdramatizoval, prvně po závaru, druhý gól po krásném protiútoku mezi naši obranu. Stav 6:3 už byl více dramatičtější, naštěstí jsme se nenechali tolik rozhodit a v 70.minutě Pepe zakončoval, když nejdříve vyjel a poté pro gólovku vybojoval puk Tomáš. Soupeř se nevzdával a v 74.minutě opět snížil po závaru před naší brankou na 7:4. Do konce zápasu jsme si vítězství už nenechali vzít a skóre ještě navýšili, když nejdříve Michal s Davidem si vyměnili role a zakončoval David a poté v 79.minutě Jara po buly a přihrávce dozadu od Mildy z první prostřelil po ledě brankáře hostí. A to již byl konec utkání s pozitivním "nádechem" pro NHÚ.

Dnes jsme byli dle mého názoru lepším týmem a soupeře udolali hlavně hokejovostí a fyzičkou, jako by jsme měli "křídla". A to jsme ještě spoustu dalších šancí neproměnili, avšak už samotné vítězství je příjemné, počítá se a navíc hra byla taky koukatelná.

Rád bych vyzdvihl Michala, přece jen hattrick se nedává každý den, to stejné platí i o hattrickovém nahrávači Tomášovi. No a na ostatní určitě nemůžu zapomenout, všichni si zaslouží absolutorium, předvedli jsme dobrý výkon na všech postech.