5.kolo ML 2014-15 : TECHNICKÉ SLUŽBY VM - NHÚ 11:3

Náš 5.zápas EML 2014-15.

V pátek 26.10.2014 ve večerních hodinách sme začali náš již pátý ligový zápas letošního ročníku EML.

V tomto kole nás čekal tým Technických Služeb VM, tedy jednoznačný favorit utkání a tým, který jsme v Městské lize VM dokonce ještě neporazili.
Tým Technických Služeb VM zatím letos neztratil ani bod a tak nastartoval určitě další svůj velmi úspěšný ročník EML.

Pro statistiky uvádím naši bilanci, která je nepříznivá a výsledkově vypadá takto (PÚ 8:9, 1:5, 5:2, 4:1, 3:5, 1:7) (ML 6:8, 0:4, 1:3, 0:6, 0:9, 3:9, 1:7, 4:5, 2:6, 3:16, 1:10).
Naposledy jsme se na ledě potkali s týmem TS v sezóně 10-11, utkání skončilo v náš neprospěch 1:10.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

Filip Radek
Kubát Petr

TECHNICKÉ SLUŽBY - NHÚ BALINKA 11:3 (3:0) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastupovali s kompletními dvěma pětkami. Dnes si navíc v rámci ML v dresu NHÚ odbyl v  premiéru Tomáš U., tímto ho znovu vítáme u nás.
Jinak k utkání, o favoritu zápasu určitě nebylo pochyb, i tak jsme však nechtěli prodat "kůži lacino".

Úvod zápasu začal s desetiminutovým spožděním z důvodu rozbitého plexi. To nás asi i trochu poznamenalo a tak jsme již v 5.minutě prohrávali 0:2. Nejdříve gól v oslabení a poté gól od modré po kontru domácích. Poté jsme se schopili a začali taky trochu hrát. Naše výpady začaly být stále častější a tak si i brankář domácích mohl zachytat. Bohužel nejenom v první půli, ale i v celém zápase jsme se dopouštěli chyb, které soupeř trestal. Přesně to se stalo v 19.minutě, kdy naši rozehrávku zachytili domáci a na Radka se řítili ve dvou, to se chytat nedalo. Do konce první půle již další gól nepadl a tak jsme odcházeli do kabin za stavu 0:3.

V kabině jsme se snažili povzbudit, ukání bylo sice rozhodnuté, ale i konečné skóre s dobrým koncem by nám mohlo pomoci do dalších zápasů (alespoň psychicky). Začátek druhé půle jsme začínali přesilovkou, bohužel jsme dostali DOKONCE dva góly při naší početní převaze. To hlavně dokazovalo, jak jsme soupeře nechávali "lehce" rozjíždět do rychlých kontrů. Hned ve 44.minutě to bylo již 0:6 a vypadalo to na ručník.  Poté jsme se trochu vzpamatovali a začali zase hrát hokej. Na 0:7 navyšovali domácí po rychlém brejku, když jsme ledabyle ztratili puk v útočném pásmu. Minutu poté jsme skóre snížili, to nahrával David přes celé hřiště na číhajícího Michala za bukem a ten střelou za modrou prostřelil domácího brankáře. Bohužel v 55.minutě to bylo opět o sedm gólu po závaru v našem obranném pásmu. V 60.minutě se ukázalo na časomíře skóre 1:9, nyní po střele od modré. V 65.minutě snižoval David, to po buly za sebe od Mildy, nahrával Tomáš před bránu na číhajícícho Davida, který nad beton umístil skákavý puk. V 68.minutě to bylo již 3:9, to jsme využili přesilovku 5:3, nahrával Tomáš zleva a Milda vymetl pravý růžek branky. V 74. a 75.minutě jsme inkasovali dvě branky, po našich chybách v rozehrávce a nedůslednosti, a to bylo vše. Utkání skončilo tedy konečným skórem 11:3 pro domácí.

Soupeř byl určitě jednoznačně lepší, proti našemu hokeji byla jeho kvalita zřetelná. Naše hráče je však nutno pochválit alespoň za bojovnost, musíme se hlavně však vyvarovat "lehkých" chyb, které se v této soutěži jednoznačně trestají.

A příště nás čeká zápas s týmem Kunšovec.