4.kolo PO ML 2014-15 : SK Afcon Kunšovec - NHÚ 7:4

Náš 4.zápas v PO ML 2014-15.

V sobotu 17.1.2015 v dopoledních hodinách jsme začali náš další zápas PO o postup do extraligy EML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Afcon Kunšovec, tedy tým, proti kterému jsme v minulosti odehráli bezpočet zápasů, naše vzájemná utkání se dají určitě nazvat "derby" zápasy.

S Kunšovcem jsem se letos potkali po čtyřech dlouhých sezónách a naše první utkání skončilo poměrem 5:8.

Pro úplnost statistik, s týmem SK Kunšovec jsme odehráli již 40 zapasů s velmi pozitivní bilancí 27 výher, 1 remízy a 12 proher. Výsledkově to vypadalo takto, v PÚ (v začátcích 10:2, 9:1, ...., 2:4, ....,při založení ML 4:0, 6:1) a v ML (2:3, 5:0, 9:2, 2:0, 3:1, 1:0, 1:8, 4:7, 5:8).

Filip Radek / Benáček Karel
Hlaváč Lubomír
Veselý Petr

NHÚ BALINKA : SK AFCON KUNŠOVEC 4:7 (1:4) - STATISTIKY - více zde

Bohužel už v průběhu týdne a ještě den před zápasem přišlo několik omluvenek od klíčových hráčů a tak nezbylo než do dnešního zápasu nastoupit v 9lidech bez tradičních opor.

Zápas se pro nás začal dobře, soupeře jsme 2 minuty mačkali a nepustili ze třetiny, po několika šancích ve 2minutě napřáhl od modré Tomáš, jehož střelu šikovně tečoval Lubišák a vedli jsme 1:0. Nutno říct, že do té doby se na ledě ještě neobjevila elitní útočná formace z Třebíče. Prakticky ihned z vhazování se třebíčtí útočníci ukázali poprvé, jednoduchý brejk a bylo vyrovnáno. Zápas se v první půli odehrával ve dvou rovinách, proti místním borcům jsme byli na ledě jednoznačné lepší a vytvářeli si spoustu šancí, avšak když na ledě bylo třebíčské útočné komando, tahali jsme za kratší konec, tedy především v první půli. Takto se podařilo soupeři v průběhu první půle nám odskočit až na 1:4. Góly padali v 21, 22 a 25minutě, o střelcích soupeře se netřeba zmiňovat, i když ve dvou případech jsme to soupeři usnadnili zbytečnými chybami.

O přestávce jsme dohodli změnu taktiky, především bylo nutné se nehnat zbytečně dopředu, ale bránit už od útočníků.

Soupeře uklidnil šťastný gól ve 45minutě a tak v dalším průběhu hry jsme byli lepším týmem, avšak koncovka nám dnes opravdu nešla. Navíc v 56 minutě padl další nešťastný gól střelou od modré, kterým soupeř zvýšil na 1:6. Zareagovali jsme změnou gólmana a po oddechovém čase začali nový zápas. V 60 minutě vystihl David nepřesnou rozehrávku soupeře a proměnil samostatný nájezd, dnešní snad první bravurně zakončená akce, kterou nedal gólmanovi šanci. Soupeře jsme mačkali, ale paradoxně padl gól na druhé straně, dnešní další nešťastný gól z nulového úhlu a v 67 minutě to bylo 2:7. Nepoložili jsme se, jak je u nás obvyklé, ale dále do soupeře bušili, což se nám vyplatilo zaslouženým snížením. V 72 a 74 minutě jsme nejprve Peťou V a následně Tomášem po pěkném brejku snížili na přijatelných 4:7. Následné šance, kdy jsme mohli ještě utkání zdramatizovat se nám nepodařilo proměnit a tak poslední slovo měl v brance Karel, který zneškodnil samostatný nájezd v poslední minutě.

MM.

Co k zápasu dodat, nezbývá než soupeři pogratulovat k vítězství.

Bohužel jsme především v první půli neplnili defenzivní úkoly, čehož soupeřovi rychlíci dokonale využili. Přes některé skvělé zákroky se štěstí bohužel otočilo i k našim oběma gólmanům.