4.kolo PO ML 2013-14 : NHÚ - HORNÍ HEŘMANICE 4:2

Náš patnáctý zápas ML 2013-14.

V sobotu 18.1.2014 v ideálním víkendovém večerním čase jsme začali náš již 4. zápas play off letošního ročníku ML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem z Horních Heřmanic.
Proti týmu Heřmanic jsme nastoupili letos již jednou a to jsme prohráli skórem 7:12.

Pro úplnost statistik, s týmem Horních Heřmanic máme z předchozích roků tuto bilanci odehraných zápasů (3:6, 7:1, 5:7, 5:5, 4:4, 7:4, 5:1, 2:8, 5:11, 3:16, 6:7, 2:5, 3:11, 4:7, 2:7, 0:8, 4:8, 2:8, 3:10, 4:11, 10:3, 7:9, 3:3, 11:7, 2:17, 1:5, 3:8, 1:6, 2:5, 3:7, 3:8, 5:11, 5:2,3:2, 0:8, 5:6, 2:2, 7:12).
Tedy statisticky 36 zápasů s poměrem 7 výher, 4 remízy a 27 proher.

NHÚ BALINKA - HORNÍ HEŘMANICE 4:2 (2:1) - STATISTIKY - více zde

Po našich posledních nepovedených utkáních jsme si chtěli spravit chuť, v cestě nám však stál letos zatím neporažený "bojovník" z Horních Heřmanic. Neměli jsme tedy co ztratit, ale hlavně nás čekal dobrý hokej, který je vidět téměř při všech zápasech proti tomuto týmu. Na led jsme dnes vyjeli v 10 lidech v poli, tedy ideální konstelace a šlo se na věc.

Úvodní hvizd zápasu rozpoutal na ledové ploše velmi svižný hokejový "mač", hrál se zápas "nahoru dolů", stejně jak při našem posledním měření sil. Taktika zůstala jako vždy stejná, chtěli jsme hrát více zezadu, ale ono se to lehce říká, avšak hůře realizuje. V úvodu nás tým HH zatlačil, museli jsme řešit několik ošemetných situací před naší "klecí". Téměř na každém střídání, tedy alespoň z našeho pohledu, bylo vidět, že zápas musíme hodně vydýchávat. Po úvodním zámku hostí jsme hru vyrovnali a dokonce jsme se ujali vedení. To běžela 10.minuta a my jsme hráli oslabení. Raďas S. zachytil puk a zamýřil si to mezi obránci k brance soupeře. No a jednoduše i zakončil pod víko, no, krásná akce. Hra plynula dále, brankáři dokazovali svá umění. Ve 25.minutě se nám naskytla přesilová hra, kterou jsme nakonec i využili. Nejdříve střílel Pajin, jeho střela byla vytěsněna za bránu, puku se zmocnil či jej vybojoval Michal a před bránou našel volného Davida. No a to se nedalo nedat, i když nikdy "nevíš". Skóre 2:0 nás nabudilo, možná však až příliš, protože hned minutu poté hráči HH stav snížili. Nepodařilo se nám vyhodit puk z našeho psáma a po střele či nahození na naši bránu zachytil puk hostující útočník a podél Káji jej nasměroval do prázdné branky. Stav 2:1 se do konce první půle již nezměnil i přes mnohé šance a tak oba týmy odcházely do šaten v očekávání dalšího tuhého, ale výborného hokeje.

V  šatně jsme se hlavně povzbudili, bylo nutno hlavně vydržet tempo hry a nenechat se strhnout hokejem bez "zábran". Hned ve 43.minutě se nám podařilo odskočit o dva góly. To jsme vyhazovali po závaru před naší bránou puk přes celé hřiště na brankáře hostí, mimochodem to byla Radek a napadáním jsme tak vykolejili brankáře, který udělal chybu a namazal nám na gól do prázdné. Autorem byla Jara, gól to byl hodně důležitý. Nutno podotknout, že obránci soupeře svému brankáři v tomto případě situaci moc neulehčili. Vedení o dva "fýky" bylo hodně nadějné. Góly nyní visely na vlásku na obou stranách. Oba týmy své šance zahazovaly a tak nakonec utkání rozhodla 62.minuta, když opět Jara zachytil nepřesnou křižnou přihrávku soupeře v útočném pásmu a bekhedem z oblasti kruhů překonal překvapeného brankáře. Od této chvíle jsme se zaměřili ještě více na ubránění výsledku, což se nám nakonec i podařilo. Na konečné skóre 4:2 snižoval tým HH až v 79.minutě, když nás od modré prostřelil obránce hostí. Na našem vítězství tento gól však již nic nezměnil a tak jsme mohli jít v dobrém rozpoložení do místní hokejové hospůdky zapít dnešní vítězství.

Dnešní zápas byla opět hra nahoru dolů a oba týmy předvedly výborné výkony. "Miska vah" se přiklonila na naši stranu a tak jsme si mohli vychutnat pocit vítězství. Zápas byl z obou stran velmi korektní a férový, za což nutno všem aktérům poděkovat.

Naše mužstvo je potřeba dne pochválit bez vyjímky, všichni se podíleli na konečném úspěchu v podobě dvou bodů, tedy od super Karla, přes super obranu až k super útoku.