4.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - HC TASOV 14:3

Náš 4.zápas nadstavby ML 16-17.

V neděli v odpoledních hodinách dne 15.01.2017 jsme začali další zápas ML, tentokrát 4.kola nadstavby sezóny 2016-17.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC Tasov. Zápasy s tímto týmem patřily vždy k těm "vyhrocenějším", ty časy jsou už asi pryč a tak se dal čekat dobrý hokejový zážitek.

S týmem HC Tasov máme vyrovnanou bilanci, která vypadá takto (PÚ 3:4, 3:3) (utkání ML 6:2, 4:5, 1:1, 1:2, 1:1, 1:4, 3:6, 6:4, 3:5, 8:2, 2:0, 5:2)..

NHÚ BALINKA - HC TASOV 14:3 (7:1) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastoupili v plném počtu dvou pětek v poli, vybrali jsme i stopky a šlo se na věc.

Utkání začalo ve svižném tempu, my jsme tlačili hodně dopředu, což neslo i ovoce. Bohužel jsme to byli my, kdo první inkasoval, to běžela 8.minuta, gól padl po střele a dorážce. Nás gól v naší síti nakopl a v 10.minutě se prosadila dnes naše první lajna, když nahrával michal a honza přes obránce prostřelil kotouč do branky. Hned v 11.minutě jsme skóre otočili, to david po nahrávce od honzy nejdříve nevyužil nájezd na brankáře, puku se však zmocnil peťa a puk nezištně doklepl do poloprázdné branky. V 15.minutě to bylo již 3:1, to si michal v našem obranném pásmu vybojoval puk, projel celým kluzištěm a blafákem doprava překonal ležícího brankáře. V 21.minutě na 4:1 zvyšoval střelou po ledě opět michal, do gólu mu nahrával opět honza. Hosté z Tasova se snažili, ale hráli hodně individuálně a ta týmovost, jako balinka, ta tam chyběla. Na 5:1 navyšoval skóre petr ve 28.minutě, když vystřelil spoza kruhů a vyražený puk dorazil blafákem doprava. Ve 30.minutě to bylo již 6:1, když se prosadila trojice milda, jara, peťa. Po šancích a dorážkách nakonec Petr vyštouchal puk spod brankáře a dotlačil jej do branky. Do konce první půle jsme vstřelili ještě sedmý gól, to krásnou akci založil milda, který si vyměnil puk s jarou, který nezištně přihrával zpět na petra, který zakončoval z první pod víko. Pro petra to dnes byl již čtvrtý skvostný zásah. A to již byl konec první části.

V šatně nebylo třeba nic vymýšlet, pokračovat v nastoleném tempu a utkání si i užít. Do druhé půle jsme vstoupili laxně, za což nás soupeř potrestal, když ve 43.minutě snižoval na 7:2. Gól nás však opět nakopl a hned ve 44.minutě to bylo 8:2, to pajin zachytil puk na modré, nahrával přes davida na michala a ten se svojí střelou nemýlil, to byl dnes jeho hattrick. Zápas plynul dále, šancí bylo z obou stran dost, góly jsme však dávali výhradně my. V 58.minutě to bylo již 9:2, to brácha na bráchu, tj. milda po buly zpět na raďase a ten zprvní prostřelil vše před sebou. Soupeř snížil ještě v 59.minutě, střelou před modrou. Náš kolotoč však pokračoval a v 61.minutě jsme využili přesilovku, když gól vsítil honza po dorážce puku, když nejdříve nahrával pajin a střílel david. V 65.minutě to bylo již 11:3, to jsme vyšachovali soupeře v jeho pásmu a po nahrávce mildy spoza branky lubin nejdříve nahrával před branku a pak zasunul kotouč pod beton brankáře týmu hc. O minutu poté jsme navýšili na 12:3, to pepe zachytil nevyhozený puk a od modré prostřelil vše před sebou. V 76.minutě se prosadila opět druhá lajna, to po rychlém protiútoku, když jara našel vpravo petra, ten puk prostrčil na mildu a ten z úhlu pod víko zavěsil. No a v 77.minutě jsme završili skóre v zápase na 14:3, to david vystřelil zpravého křídla a puk si i dorazil za bezmocného brankáře. A tak skončil z našeho pohledu dnes výborný zápas.

Co říci závěrem, dnes jsme překvapili snad i sami sebe. Výborný výkon a zápas, dnes nám to prostě "lepilo". Soupeře je nám i trochu líto, nutno podotknout, že hrál velmi fair play a zápas se snažil dohrát se ctí.

Dnes bych chtěl pochválit úplně všechny.

Pokud se však podíváme na statistiky, určitě výborně milda s petrem a s michalem, no všichni vepředu a no i všichni vzadu i s kájou předvedli velmi nadstandartní výkon.