2.kolo PO ML 2018-19 : NHÚ - HC River 6:4

2.kolo PO ML18-19

V 2.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem HC River VM.

S tímto týmem se setkáváme na ledě od startu ML, naše bilance je vyrovnaná, výsledkově to vypadalo prozatím takto 6:1, 1:1, 6:0, 2:1, 6:3, 4:1, 0:3 (5:0), 3:3, 1:6, 2:3, 4:2, 6:2, 7:2, 3:9, 4:4, 2:3 a 10:7 a PÚ 3:2, 1:2.

Letos jsme první zápas vyhráli 10:7.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

Rous Petr ml.

NHÚ BALINKA - HC RIVER 6:4 (3:1) - STATISTIKY - více zde

K druhému zápasu nadstavbové části jsme nastupovali s plným počtem hráčů do pole, tedy v deseti lidech.

Od začátku se hrál svižný hokej. První gól zápasu po našem zaváhání ve středním pásmu vstřelil soupeř v 3.minutě zápasu.  Nám se podařilo vyrovnat v 8.minutě, kdy se prosadil David po souhře s Milanem a MišouN. Od této doby jsme byli lepším týmem a bylo jen otázkou, kdy začneme proměňovat naše šance. To se podařilo v 15.minutě, kdy jsme otočili v náš prospěch zásluhou Radana po další pěkné souhře s Petou a Honzou. Do konce třetiny se nám podařilo náskok ještě navýšit to zásluhou Davida ve 24.minutě, kdy si úspěšným napadáním šel pro gól. Do konce první půle už další gól nepadl a to zásluhou především gólmanů.

Stav byl stále otevřený, ale pro druhou půli nebylo co měnit, vše klapalo jak mělo. Prakticky se zahájením jsme na soupeře vlétli a byli lepším týmem, což se projevilo ihned na začátku a ve 42.minutě jsme navýšili skóre Radenem po souhře s Pětou. Soupeře jsem v této fázi jednoznačně přehrávali a další góly nenechaly na sebe čekat. V 55.minutě po další pěkné akci se prosadil PetaR po přihrávce od Michala ve spolupráci s Lubinem. V 61.minutě bylo ještě lépe, neboť se trefil Honza po další pěkné akci s PetouR. V zápase jsme excelovali a prakticky se hrálo na jednu branku, spoustu šancí však pochytal výborný gólman soupeře a i naše lehkovážnost v koncovce. Vše spělo do zdárného konce. Nepochopitelně jsme však nezvládli konec, kdy soupeř v 75 a dvakrát v 76.minutě snížil třemi slepenými góly na 6:4 a začalo být drama. Naštěstí jsme už další blamáž nepřipustili a tak jsme se mohli radovat z vítězství.

V dnešním utkání jsme byli 75minut lepším týmem. Nepochopitelný výpadek v posledních pěti minutách nás však mohl stát body. Za 75minut si dnes všichni zaslouží absolutorium.