2.kolo PO ML 2017-18 : NHÚ - HC TASOV 10:2

2.kolo nadstavby 17-18.

V neděli 6.1.18 jsme začali další zápas ML, tentokrát 2.kola nadstavby sezóny 2017-18.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC Tasov. Zápasy s tímto týmem patřily vždy k těm "vyhrocenějším", ty časy jsou už asi pryč a tak se dal čekat dobrý hokejový zážitek.

S týmem HC Tasov máme vyrovnanou bilanci, která vypadá takto (PÚ 3:4, 3:3) (utkání ML 6:2, 4:5, 1:1, 1:2, 1:1, 1:4, 3:6, 6:4, 3:5, 8:2, 2:0, 5:2, 14:3, 7:2 a 6:3)..

NHÚ BALINKA - HC TASOV 10:2 (6:0) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastoupili v plném počtu dvou pětek v poli. Tým z Tasova přijel také v plné síle a tak se dal čekat zajímavý zápas. My jsme chtěli udržet naši vítěznou sérii, ale hlavně si zahrát dobrý hokej.

Do utkání jsme vlétli a hodně jsme se tlačili dopředu. Pár šancí jsme ještě nevyužili, ale v 7.minutě to již klaplo. To jsme vyšachovali soupeře a puk si vyměnil jara s mildou, milda z pravého křidla střílel, puk proletěl podél brankáře do tyčky, jara puk na čáře doklepl. Ve 12.minutě jsme z našeho obranného pásma vyvezli puk po ose milda, peťa, který zpravého křídla prostřelil brankáře hostí. Ve 24.minutě vybojoval puk za brankou Tasova peťa, puk předložil jarovi, který si pohrál s brankářem pomocí blafáku a puk zasunul mezi betony. Ve 27.minutě to byl david, který zakončoval akci michala. Míša si projel celým hřištěm z našeho obranného pásma, david puk uklidil pod břevno. Ve 31.minutě vybojoval puk jara, posunul  jej přes dva obránce do brejku peťovi, který v nájezdu na branku vymáchal brankáře týmu HC, když dvojitý blafák zakončil do forhendu a bylo to 5:0. Ve 36.minutě zakončoval david svoji akci, když obkroužil v útočném pásmu, vystřelil a dorazil puk do odkryté branky. A do šatny jsme odcházeli za stau 6:0.

V šatně jsme se povzbudili, i když tým tasova prohrával o dost gólů, stále nás držel v napětí, v našem pásmu si vypracoval několik výborných šancí, nás však držel kája v brance. Hned na začátku druhé půle jsme obdrželi gól na 6:1, to po dorážce střely od modré. Hned ve 45.minutě jsme opět dorovnali poměr ve skóre, to akci rozjel brácha na bráchu, tj. raďas na mildu, ten našel rozjetého jaru, která vystřelil pod víko a gólově. Na 7:2 snižoval tým HC, opět po dorážce střely od modré. No a dále jsme již skórovali jen my. Na 8:2 navyšoval kapitán mira, který si najel do nahrávky petra, kterému po vyšachování nabíjel ještě jara, to běžela 48.minuta. V 53.minutě to bylo již 9:2, gól dával david, když zakončoval svoji akci v útočném pásmu dorážkou první střely, když si puk i vybojoval. Dále se hrál hokej na obě strany, měli jsme sice více šancí, ale tým z Tasova bojoval a stále se hodně snažil. Gól jsme však dali zase my, na 10:2 navyšoval michal, to jsme po konci přesilovky stále uzavřeli v útočném pásmu tým HC a po nahrávkách raďase a davida michal zakončoval dorážkou zleva. Dále již více gólů nepadlo a tak jsme si po konečném hvizdu mohli vychutnat děkovačku před našimi fanoušky, kteří nás přišli podpořit, děkujeme za fandění a podporu.

Co říci závěrem, dnes jsme vyhráli zaslouženě a prodloužili jsme tak vítěznou šňůru zápasů. Náš soupeř byl sice hodně houževnatý, my jsme však nedali a byli jsme opět gólovější.

Dnes bych chtěl pochválit opravdu všechny naše hráče,všichni zaslouží pochvalu o poklonu za výborný výkon. Jen tak dále klucí.