2.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - HCF Dráhy 6:7

Náš 2.zápas nadstavby ML16-17.

Ve středu 21.12.2016 jsme odehráli další zápas nadstavby.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2, 6:3, 7:3, 9:4, 1:0). Tedy statisticky 30 zápasů s poměrem 17 výher, 4 remízy a 11 proher.

První letošní zápas jsme vyhráli 1:0.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 6:7 (4:3) - STATISTIKY - více zde

Do dalšího zápasu nadstavby ML jsme nastoupili na led proti týmu HCF Dráhy. Na středeční zápas se nás sešlo tak akorát, skoro dnes nadbytek, ale i tak jsme vyjeli na led v deseti v poli. Oba týmy skončily po základní části těsně pod postupem do prostřední skupiny a tak se dal čekat vyrovnaný souboj.

Hned v úvodu na nás tým HCF vlétl, z čehož pramenili i dva první góly v naší brance. Ve 2.minutě po kontru a nahrávce před prázdnou branku. No a v 5.minutě si neporozuměl nešťastně kája s pukem při rozehrávce a bylo to 0:2. My jsme se nemohli dostat do hry, naše hra byla hodně rozháraná. Soupeř hrozil hlavně svojí první lajnou, která nás nenechala chvíli vydechnout. Utkání to bylo hodně propustné v obrannách a tak se rodilo i hodně gólových příležitostí. Nám se podařilo utkání otočit, nejdříve jsme vyrovnali do 20.minuty, góly v 18. a 19.minutě vstřelil david. Nejdříve potáhl puk, vystřelil, gólmán zareagoval, na dorážku však již nestačil. Na 2:2 david zvyšoval střelou z pravého křídla přes obránce, po nahrávce od michala. Ve 25.minutě si vyšlápl milda z našeho obranného pásma, projel celým kluzištěm a střelou přes obránce s tečí překonal brankáře hostí potřetí. No a v 27.minutě krásně zprava přebruslil milda obránce a dal puk jak na podnose před prázdnou branku davidovi a bylo to již 4:2. To vypadalo hodně nadějně, soupeř však minutu poté z kontru snížil na 4:3. Do konce první půle se gólově již nic více neudálo.

V kabině jsme přemýšleli, jestli něco měnit, nebyl však důvod a tak jsme šli na věc. Výsledek byl stále otevřený, zápas to byl velmi vyrovnaný. Ve 45.minutě jsme navýšili skóre na 5:3, do nahrával david michalovi, který vykroužil s pukem v útočném pásmu z levého křídla před branku a blafákem krásně zasunul kotouč pod beton. Soupeř se nevzdával a v 51.minutě opět snížil, na 5:4, jak jinak než z rychlého protiútoku. No a v 58. minutě to bylo již 5:5, když jsme vyrobili hrubku v našem obranném pásmu. Zápas byl vyrovnaný, čekalo se na rozhodující gól. Ten jsme vsítili my, tedy alespoň jsme si mysleli, že byl rozhodující. To běžela 71.minuta, milan vyjel s pukem a vystřelil, zablokovaný puk přistrčil petr a milda se napodruhé již trefil. Vedení v zápase jsem však neudrželi, nepomohl ani oddechový čas, soupeř hned v 73.minutě po naší chybě v útočném pásmu z brejku vyrovnal na 6:6. A aby tomu nebylo málo, v 78.minutě jsme nevyhodili puk z obranného pásma a ze závaru nás soupeř potrestal na konečné skóre 6:7. My jsme už nestačili odpovědět.

Dnes to byl dle mého názoru vyrovnaný zápas, i když nakonec se ukázalo, že soupeř šel za vítězstvím srdnatěji. My jsme se po úvodních deseti "hrozivých" minutách hodně zvedli, nakonec to však k bodovému zisku stejně nevedlo.

Nerad bych někoho dnes vyzdvihoval, pochvala patři včem hráčům na ledě za pěkný rychlý hokej, tedy nejenom nhú, ale i hráčům hcf, díky chlapi.