18.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - SK Vídeň 5:7

Poslední zápas sezóny 2014-15.

V úterý večer dne 31.3.2015 jsme nastoupili k našemu poslednímu ligovému zápasu sezóny ML 2014-15.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Vídeň, zápas, který stále řešil počadí v tabulce o postup do extraligy.

Pro úplnost statistik, tým Vídně každoročně patří v ML k těm lepším či nejlepším. S tímto týmem máme z předchozích ročníků ML bilanci (4:2, 1:4, 3:1, 0:4, 3:7, 4:2, 5:2, 3:3, 3:1, 2:5, 5:6, 3:6, 5:6, 1:5, 1:4, 2:2, 6:6, 4:9).

NHÚ BALINKA : SK VÍDEŇ 5:7 (0:5) - STATISTIKY - více zde

Na dnešní opět úterní zápas se nás nakonec sešlo deset hráčů do pole. Bylo o co hrát, v případě minimálně remízy jsme měli zajištěno čtvrté místo v tabulce nadstavby, v případě prohry by se před nás dostal soupeř, tedy tým SK Vídeň. V každém případě jsou téměř všichni soupeři z nadstavby vyrovnaní, takže o vítězi nebylo dopředu známo.

Úvod utkání se odehrával ve velkém tempu, oba týmy to "rozjely". A začali se rodit i šance, v této soutěži jsme měli mírně navrch, bohužel gól se nám nedařilo stále vstřelit. A tak přišla 13.minuta, po buly střela od modré a puk se třepetal v naší síti. Nadále jsme se snažili, "ovoce" v podobě gólu stále nepřicházelo a tak jsme opět inkasovali. To běžela 23.minuta a opět střela od modré. Další gól jsme inkasovali ve 30.minutě, to po naší chybě v rozehrávce. A hned ve 34.minutě to bylo již 0:4, to opět po chybě v rozehrávce a následném závaru před naší brankou. I když skóre vypadalo jednoznačně, paradoxně jsme měli stále více šancí, brankář hostí se překonával a naše šance bezpečně kryl. A tak jsme do půli inkasovali ještě jednou, nyní v přesilovce hostí. Do šaten jsme si nesli skóre 0:5.

V šatně jsme se snažili povzbudit, i když bylo skóre jednoznačné, herně jsme určitě nezaostávali. Postavili jsme elitní útok a čekali, jestli se zvedneme. A hned ve 41.minutě nahodil na branku Honza puk, ten se odrazil od zadního mantinelu před bránu a Milda dorážel do prázdné. Stav 1:5 vydržel až do 59.minuty, když to byl Honza, který skóroval. Nyní po vyšachování hostí po ose Milan, Míša a Honza. V 61.minutě jsme inkasovali na 2:6 po závaru před naší bránou. Nevzdali jsme to a v 62.minutě opět Honza korunoval svůj výborný výkon, to když Milda naznačil střelu, výborně nahrál a Honza vše dokončil. O dvě minuty později se prosadilo komando číslo dvě. To jsme napadali, získali puk, Mira nahrával Pajinovi, ten se neunáhlil a nahrál zpět ke kruhům Jarovi, který z první pomocí tyčky prostřelil brankáře týmu SK. To bylo tedy 4:6 a hokej to byl stále nahoru dolů. V 71.minutě jsme snížili na rozdíl jediného gólu, to Míša nastartoval do nájezdu Tomáše, který si roztančil brankáře a poslal svoji gólovou vizitku mezi betony. Nyní stačilo dát ještě jeden gól, bylo však vidět, že síly pomalu ubívají. Soupeř využil naší krátké nepozornosti a v 74.minutě opět skóre navýšil, to jsme po buly v našem pásmu nevyhodili puk a tak si nás soupeř rozebral. Stav 5:7 jsme již nezkorigovali, navíc se konec odehrával ve vyhrocenější atmosféře po ataku na našeho obránce a tak jsme nakonec odcházeli do šaten s prohrou, ale i s pocitem dobře odvedené hokejové práce.

A poněvadž to byl i letošní poslední zápas, nutno poděkovat celému týmu za výbornou sezónu.

Za dnešní zápas je třeba pochválit celý tým za bojovný výkon, bohužel vyšší efektivita soupeře rozhodla a jen druhá půle na vítězství dnes nestačila.

Jinak zápas se nesl v rychlém tempu, měl šmrnc a soupeři nutno pogratulovat k vítězství a celkovému 4.místu v nadstavbě PO ML.