16.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - SK Kunšovec 10:2

Zápas 16.kola PO ML 2014-15.

V sobotu 21.3.2015 v ranních či dopoledních hodinách jsme začali náš další zápas PO o postup do extraligy EML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Afcon Kunšovec, tedy tým, proti kterému jsme v minulosti odehráli bezpočet zápasů, naše vzájemná utkání se dají určitě nazvat "derby" zápasy.

S Kunšovcem jsem se letos potkali po čtyřech dlouhých sezónách a naše utkání skončila poměrem 5:8 a 4:7.

Pro úplnost statistik, s týmem SK Kunšovec jsme odehráli již 41 zapasů s velmi pozitivní bilancí 27 výher, 1 remízy a 13 proher. Výsledkově to vypadalo takto, v PÚ (v začátcích 10:2, 9:1, ...., 2:4, ....,při založení ML 4:0, 6:1) a v ML (2:3, 5:0, 9:2, 2:0, 3:1, 1:0, 1:8, 4:7, 5:8, 4:7).

NHÚ BALINKA : SK AFCON KUNŠOVEC 10:2 (5:2) - STATISTIKY - více zde

Zápas se měl odehrát pro nás v ideálním pátečním večerním čase, na žádosti soupeřů však došlo k přeložení na sobotní ráno. Nakonec se nás sešlo alespoň deset do pole. To soupeř přijel v šesti v poli a bez hlavních opor, což se ukázalo nakonec jako rozhodující a nám to vítězství velmi usnadnilo.

Zápas se pro nás začal dobře, hned ve 2.minutě jsme využili naši přesilovku. To střílel od modré Mira B., puk dorážel Tomáš. V 7.minutě předvedli akci na jeden dotek Milda s Michalem, který nakonec zavěšoval. Prvních deset minut jsme tým SK sevřeli před jeho brankou a soupeř se k nám dostával sporadicky. I tak v 11.minutě po hrubce při naší rozehrávce soupeř snížil. Hned poté byl však střelec a nejlepší hráč hostí vyloučen za zbytečné protesty a nesportovní chování do konce utkání, čímž nepochopitelně oslabil svůj tým a navíc "zkazil" hokej oběma soupeřům. My jsme přestali hrát, soupeř vlastně také a tak se na to nedalo "dívat". Branky sice padaly dále, ale ke cti soupeři, který přijel navíc bez hlavních třebíčských opor, jsme dnes museli vyhrát dvouciferným číslem. V 16.minutě při naší přesilovce na 3:1 zvyšoval opět Michal a opět po nahrávce Mirka B. Na 4:1 střílel David po nahrávce od Mildy. Soupeř byl stále pod jednoznačným tlakem a mnoho dalších šancí jsme nevyužili. Na 5:1 jsme zvyšovali v 33.minutě. To střílel od modré Raďa S. a Jara puk dorážel. No a do šatny vstřelil gól i tým SK, když při protiútoku prostřelil Káju útočník hostí.

O přestávce jsme se trochu hecovali, skóre neodpovídalo poměru na ledě a  hlavně hra byla nekoukatelná. Hned ve 45.minutě jsme čelili oslabení, to však ujel Honza, přihrával zpět Jarovi, který vymetl růžek branky. V 56.minutě zvyšoval na 7:2 Milda po akci s Davidem, střela přišla z levého křídla do protipohybu brankáře. V 60.minutě se trefil od modré Pajin, když mu nabíjel na střelu Raďas. V 76.minutě zkompletoval hattrick Míša, když po buly nahrával za sebe Milda a Michal prostřelil vše před sebou. A náš konečný desátý gól vstřelil Raďas, to dokonce v oslabení, když ujel s Davidem a dorážel či střílel excelentně pod víko.

Nakonec jsme tedy dvojciferným číslem nevyhráli, alespoň jsme však vstřelili dvojciferný počet gólů.

Co k zápasu dodat, zápas jsme vyhráli jednoznačně, herně však z obou stran to byla "bída".

Nerad bych dnes někoho vyzdvihoval i přes naše jednoznačné vítězství, každý si musí sám sáhnout do svědomí, zda odvedl ten správný výkon. Alespoň však druhá půlka už snesla nějaké měřítko výkonu.