12.kolo PO ML 2017-18 : NHÚ - HCF Dráhy 4:5

12.kolo PO ML17-18.

Ve středu navečer dne 14.03.2018 jsme odehráli další zápas ML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2, 6:3, 7:3, 9:4, 1:0, 6:7, 5:1, 1:2, 6:5). Tedy statisticky 33 zápasů s poměrem 19 výher, 4 remízy a 13 proher.

Letošní první zápas jsme hráli 1:2 a 6:5.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 4:5 (0:3) - STATISTIKY - více zde

K dalšímu zápasu jsme nastupovali po dni odpočinku a mohli jsme navýšit vítěznou sérii na čtrnáct. Lehce jsme pozměnili sestavu a šli na věc.

Co říci k úvodní půlce, z našeho pohledu vůbec nic zajímavého. Soupeř, který hrál snad v osmi lidech, srdnatě bojoval, vyrážel do kontrů a hrál srdíčkem. To my jsme zůstali někde v šatně a naše hra se bohužel musela nazvat jako katastrofální. Nešlo nám bruslení, nahrávky, sráželi jsme se i sami mezi sebou na ledě.... nevím, snad nějaká únava či podcenění týmu hostí. Ale tím určitě nechci shazovat výkon kluků z týmu HCF, kteří makali, co jen mohli. Stav po první půli byl 0:3, když jsme góly dostali po dvou nájezdech na naši branku a v našem oslabení.

V kabině jsme se snažili povzbudit a hlavně si říci, co s tím udělat. Nutno dodat, že brankář hostí nás hodně vychytával, ale naši nedůslednou hrou jsme mu situaci hodně ulehčovali. Začátek druhé půle jsme dostali gól na 0:4, to běžela 45.minuta. Nutno říci, že jsme se oproti první půlce herně zvedli, ale ne a ne vstřelit gól. Hra s časem plynula, stejný scénář, dobívání branky hostů, rychlé kontry soupeře. V 60.minutě jsme protrhli gólovou neproduktivitu, to si v útočném pásmu vyměnil puk jara s radanem a střelou přes obránce zleva vymetl pravý horní roh branky. Náš úvodní gól nám "nalil" konečně energii a začali jsme ještě více hrát. V 69.minutě jsme snížili na 2:4, byl to opět jara, nyní po buly získal puk radan, jeho střelu brankář hostí ještě zachytil, jara však puk dorážel o beton u pravé tyčky. Hned v 70.minutě to bylo již 3:4, to raďas zachytil nepovedené vyhození soupeře z pásma na útočné modré a střelou z první propálil vše před sebou. Bohužel hned po buly jsme inkasovali na 3:5, to jsme dostali gól střelou od modré a dorážkou. Stále jsme se snažili skóre otočit, brankář hostí však stále čaroval. Téměř s koncem jsme snížili ještě na 4:5, to po rychlé útočné akci a výměně puku zakončoval zprava do prázdné opět raďas, nahrávali zleva michal a milda. Víc se nám však již dnes nepodařilo.

Nutno dnes pochválit tým soupeře, za hru srdíčkem si vítězství kluci z Dráh zasloužili. K našemu výkonu, myslím, že dvacet minut je málo na to, abychom mohli přemýšlet o bodovém zisku. První půle hrozná, druhá snesla již alespoň známku herního zlepšení, na čemž se dá stavět.

Hlavu vzhůru tedy, to se občas stane,je to jen hra.

A teď už je jen potřeba dohrát sezónu, snad s hlavou vztyčenou.