12.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - KŘIŽANOV 7:5

12.kolol ML 2016-17

V sobotu 18.3.2017 jsme odehráli náš další zápas ML 2016-17.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Křižanova.

S tímto soupeřem jsme odehráli zatím 4 zápasy a to s výsledky 9:2, 7:2, 1:4 a 2:2 v náš prospěch.

NHÚ BALINKA : KŘIŽANOV 7:5 (2:5) - STATISTIKY - více zde

K našemu dalšímu zápasu ML sezóny 16-17 se nás sešlo více, i tak jsme však nastoupili na dvě lajny. Proti nám nastoupil tým z Křižanova, který hraje vždy pro nás velmi nepříjemný hokej, což se již potvrdilo nejenom v předešlých zápasech.

Úvod utkání jsme podcenili a hned ve 2.minutě jsme po chybě v naší rozehrávce inkasovali. Na ledě se odehrával svižný hokej, soupeř, i když v menším počtu hráčů, byl rychlostně velmi dobře vybaven a nutno dodat, že nám celý zápas zatápěl. My jsme skóre vyrovnali v 18.minutě, to v našem oslabení si to z našeho obranného pásma krásně naservírovali michal s davidem a michal z brejku završil svůj nájezd kličkou do bekhendu a zasekávačkou po ledě. Bohužel hned v 19.minutě to bylo 1:2, to jsme nepokryli dorážky při závaru před naší brankou. Naše hra v první půli nebyla ideální, kupili jsme hodně chyb a tak soupeř navyšoval i své vedení. Na 1:3 opět po chybné rozehrávce zvyšovali hosté v 25.minutě. V 28.minutě to bylo již 1:4, to po nájezdu na naší branku. A 36.minutě jsme byli zralí na ručník, když po brejku a dorážce tým z Křižanova navyšoval skóre na 1:5. Naštěstí se nám do konce první půle podařilo alespoň snížit, to jsme vyšachovali soupeře po ose honza, michal a do prázdné skórující david. To běžela 39.minuta a tak hned poté jsme se odebrali do šaten.

V šatně jsme se snažili povzbudit a bylo nutné zlepšit náš výkon. Na soupeře jsme v druhé půli vlétli, nutno podotknout, měli jsme i štěstíčko, ale hlavně soupeři asi začali docházet i síly. Ve 42.minutě po buly v útočném pásmu šel puk od raďase n. na kapitána miru, který svým projektilem našel skulinu mezi betony brankáře hostí. Hned ve 43.minutě snižoval na již 4:5 david. Ve 48.minutě jsme skóre srovnali, puk si vyměnili petr s tomášem a petr zakončil krásným blafákem do bekhendu a střelou pod víko z pravé strany. Stav 5:5 chvíli na časomíře vydržel, oba týmy čekaly na rozhodující gól. Ten přišel z naší strany, to běžela 65.minuta a akci davida s michalem zakončoval míša dorážkou před brankou. Do konce zápasu se nám podařilo vstřelit ještě jeden gól, to běžela 78.minuta, akci rozjížděl z obrany raďa, našel peťu, který nahrával do střely radkovi n. a jeho tečovaný projektil překvapil brankáře hostí. A bylo rozhodnuto. Pěkný hokej s krásným vyústěním pro NHÚ.

Myslím, že v dnešním zápase to mohlo skončit jakkoliv, co se týče vítězství. Oba týmy byli lepší v každé z polovin zápasu, my jsme však byli nakonec efektivnější. Soupeře nutno pochválit, v sedmi hráčích nás v první půli hodně motal a pořád stačil bruslit, naštěstí jsme skóre obrátili naší zlepšenou hrou v druhé části.

No a my, do zápasu jsme se dostali až v druhé polovině, ale zase to stálo za to. Z hráčů nutno vyzdvihnout kromě pochvaly celého týmu lídry michala a davida, což bylo vidět i v produktivitě.