11.kolo PO ML 2015-16 : NHÚ - Benetice 4:5

11.kolo PO 2015-16.

V sobotu 12.3.2016 jsme sehráli další mistrovský zápas ML sezóny 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Benetice, tým který skončil tesně za námi v základní části 2015-16.
S týmem z Benetic jsme v historii ML sehráli jen 7 utkání a to s výsledky 5:4, 1:4, 2:1, 5:4, 3:2, 5:3, 5:5.

Letos jsme odehráli zápasy ze skórem 5:3 a 5:5.

Filip Radek
Komínek David

NHÚ BALINKA - HC BENETICE 4:5 (2:2) - STATISTIKY - více zde

K utkání jsme nastoupili po sérii osmi zápasů bez vítězství a dnes mohla být šance tuto bilanci změnit. Na led nás nastoupilo deset v poli a tak se šlo na věc.

Úvod utkání se nesl v rychlém tempu, hned ve 4.minutě jsme vyrobili hrubku a inkasovali z kontru. V 7.minutě se nám podařilo vyrovnat, to po kontru zprava, když ujel Michal, našel před brankou Davida, který uklidil puk téměř do prázdné. Ve 12.minutě, po sérii šancí, jsme prohrávali, to po buly obkroužil elitní snajpr soupeře naši branku a z kruhů zavěsil pod víko. Hra dále se vyvíjela v "duchu", NHÚ tvořilo, Benetice jezdily do brejků. V konečném součtu na šance měl soupeř navrch a hra na kontry mu vyloženě seděla. Těsně před koncem první půle jsme vyrovnali v naší přesilovce, to David z pravého rohu našel u modré Tomáše, ten nahrál ještě Mildovi a ten vymetl šibenici. Do šaten se odcházelo tedy za nerozhodného stavu 2:2 a ze skórem jsme mohli být více než spokojeni.

Po přestávce jsme na ledě začali více lítat a v 44.minutě jsme skóre otočili. To Michal nahrál snajprovi Davidovi, který střelou z kruhů prostřelil vše před sebou. Soupeře jsme lehce zaskočili a v této fáze jsme byli možná lehce i lepší. V 51.minutě se nám podařilo skóre dokonce navýšit o dvě branky, to předvedli super akci Milda s Davidem, když se řítili dva na jednoho a puk si vyměnili ve stylu Milda, David, Milda a David do prázdné. Oku lahodící akce. Skóre 4:2 vydrželo až do 64.minuty. Vše nasvědčovalo tomu, že se nemůže nic stát a utkání jsme měli ve svých rukou. Navíc v této minutě jsme měli možnost přesilové hry. To co jsme však předvedli, nemá obdoby. Při naší již zmiňované přesilovce jsme inkasovali dokonce dvě branky po totálních chybách a začínalo se znovu. Skóre nás rozhodilo a tak jsme nakonec inkasovali další gól, to po brejku v 75.minutě. Do konce utkání jsme soupeře zavřeli před jeho brankou, gól se nám však nepodařilo vstřelit a tak jak jsme v minulém zápase s Beneticemi skóre otočilo my, tak nám soupeř dnes vše oplatil a zvítězil 4:5.

Utkání bylo v rychlém tempu, škoda alespoň jednoho bodu. Soupeři nutno pogratulovat a poděkovat za dobré utkání téměř bez faulů a zbytečných osobních soubojů. Na nás to nějak sedlo a ne se z toho herně dostat, tak snad příště.