11.kolo ML 2015-16 : NHÚ - Stránecká Zhoř 5:5

11.kolo základní části ML2015-16.

V sobotu 31.11.2015 jsme odehráli náš další zápas ML 2015-16.

Po dvou letech na led proti nám vyjel opět tým ze Stránecké Zhoři.

Tým ze Stránecké Zhoři patří ke stálým účastníkům soutěže ML a s tímto týmem jsme v naší historii odehráli několik zápasů ML. Bilanci máme vyrovnanou a výsledkově vypadá takto 2:3, 2:4, 2:4, 0:3, 6:4, 4:0, 7:3, 9:2, 5:2, 5:5, 9:3, 6:8, 4:5, 7:1.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

Filip Radek
3.Útok
..

NHÚ BALINKA : STRÁNECKÁ ZHOŘ 5:5 (2:4) - STATISTIKY - více zde

Do utkání jsme nastoupili téměř se třemi útoky, účast byla dnes hojná, což je určitě jen dobře. Poslední zápasy se nám daří a tak jsme byli v očekávání dobrého hokeje, v utkání jsme byli favoritem.

Prakticky ihned od začátku bylo znát, že nejsme ve své kůži. Navíc hned ve čtrté minutě zápasu jsme dostali gól z naší přesilovky, když si soupeř sebral puk po buly, objel vše v cestě a zakončil nájezd ve vedení 0:1. Tento gól nás ovlivnil a my jsme se téměř celou dvacetiminutovku hledali. Soupeře jsme sice zatlačili, avšak bez efektu a hlavně s rychlými kontry týmu Stránecké jsme měli co dělat. V 16.minutě jsme však vyrovnali, to při hře 4:4 vystřelil David gól pod víko, po nahrávce od Tomáše. V 18.minutě to bylo avšak zase v náš neprospěch, to jsme nezachytili dorážku opět po rychlém kontru hostí. Náš zmar trval a tak soupeř navýšil skóre na 1:3 ve 27.minutě, gól jak přes kopírák. Ve 35.minutě se naopak povedl protiútok nám, když Jara zatáhl puk po pravém křídle a našel najetého na centru Honzu, který zakončil nájezd střelou pod víko. Do soupeře jsme nyní bušili a čekali na vyrovnání, bohužel jsme do šaten ještě inkasovali, jak jinak než opět po protiútoku do naší otevřené obrany a dorážce. Po půlce to bylo v náš neprospěch 2:4.

Do kabiny jsme již šli s rozhodnutím s průběhem utkání něco udělat, nakonec vše na začátku zůstalo, v průběhu půle jsme však už sestavu proházeli. Ve 45.minutě jsme snížili na gól, to propadla brankáři střela Tomáše po nahrávce od Michala. Hned za dvě minuty jsme vyrovnali, to jsme zavřeli soupeře v jeho pásmu a po nahrávkách druhého útočného komanda se dostal k puku Milda, který nadvakrát odrazem od jednoho z bránících hráčů překvapil brankáře hostí. To už vypadalo lépe, i naše hra snesla větší měřítko kvality. Tým ze Stránecké nás však překvapil a hrál stále velmi dobře, za což byl odměněn gólem na 4:5 v 68.minutě, to po buly v našem obranném pásmu dorážel útočník střelu či nahrávku z buly. Do konce již mnoho nechybělo, naštěstí jsme vyrovnali v naší přesilové hře, to po rozehrávce z našeho obranného pásma našel Pepa našlápnutého Mildu, který střelou opět nad ledem rozvlnil síťku branky hostí a srvonal na konečných 5:5, ve 74.minutě.

Co k zápasu dodat, první půle byla spíše trápení. To ta druhá vypadala přece jen lépe a prezentovali jsme se přece jen lepším herním projevem. Remíza je nakonec z tohoto pohledu zasloužená.

Nutno pochválit všechny hráče, hlavně však za druhou půli, ta první byla spíše herní trápení. Nerad bych někoho extra vyzdvihoval, i tak však musím přece jen uvést Mildu a Toma za gólový přínos ve druhé půli.