11.kolo ML 2014-15 : NHÚ - Sanborn VM 3:17

Poslední zápas základní části EML 14-15.

Ve čtvrtek 4.12 ve večerních hodinách jsme začali náš další zápas letošního ročníku EML, jednalo se o poslední utkání základní části EML.

V tomto kole nás čekal zápas s jedním z aspirantů na vítěze EML, s nejúspěšnějším týmem v počtu celkových vítězství v historii ML a s vítězem EML posledních dvou ročníků, tedy zápas s týmem Sanborn VM.
Tento tým letos zatím "okupuje" první místo v tabulce, tedy dobrá výchozí pozice do bojů v PO..

Tým Sanbornu jsme potkali naposledy v sezóne 10-11. Naše celková bilance vypadá (statistická bilance 5:5, 4:3, 1:7, 2:8, 1:4, 4:8, 1:7, 0:4, 2:6).

NHÚ BALINKA : SANBORN VM 3:17 (1:10) - STATISTIKY - více zde

Do posledního kola základní části jsem nastupovali proti soupeři Sanbornu, tedy zápas kočky s myší, tedy v rámci EML utkání prvního s posledním. A my jsme se chtěli hlavně důstojně rozloučit s EML a předvést zlepšený výkon.

Na ledě bylo hned od začátku utkání vidět, kdo bude pánem na ledě. Hlavně první lajna soupeře si s námi doslova hrála a předváděla hru, která byla někde "jinde". V úvodu jsme vydrželi nápor soupeře, bohužel jen čtyři minuty a po vyšachování jsme prohrávali 0:1. Stav vydržel docela dlouho, převaha soupeře však byla znát. Skóre na 0:2 se změnilo ve 14.minutě, když jsme nezachytili protiútok soupeře. Za dalších 6 minut to bylo již 0:3, gól opět po protiútoku. Ve 23.minutě to bylo již 0:4 a potom nastala desetiminutovka, kdy jsme téměř vyklidili pole, tedy kromě našeho vstřeleného gólu. Oddrželi jsme góly v těchto minutách 25., 28., 31., 34. a 35., všechny  padly většinou po vyšachování našeho týmu a góly téměř do prázdné. Desátý gól jsme dostali v 39.minutě po rychlém kontru hostí. Vrátím se k našemu gólu, ten padl ve 27.minutě, kdy vyšťouchal puk u branky mezi obránci Peťa V. a střelou nad betony snížil na 1:5. Do šatny jsme si nesli tedy desetigólový příděl.

A protože jsme dnes měli dva gólmany (Kája šel poprvé na led), tak se i Keny s Benym prohodili a šlo se na věc. Lehce jsme změnili uskupení formací a čekali, co se bude dít. Hned ve 41. minutě jsme snížili na 2:10. To Peťa V. zachytil chybnou rozehrávku soupeře, našel před bránou Davida, ten se střelou nemýlil. V dalších deseti minutách jsme dostali tři góly, první dva se závarů, třetí při přesilovce soupeře. Sanborn nás stále přehrával a skóre navýšil do 75.minuty na 17:2. Jednoduše nás válcoval, tedy hlavně již zmíněna první lajna. V 77.minutě se nám podařil dát třetí gól, to skóroval opět Peťa V., to po pěkné souhře po nahrávkách od Davida a Mildy dával téměř do prázdné z pravého křídla. A to už byl konec utkání, v kterém jsme bohužel neměli nárok.

I když si dnes všichni sáhli na dno sil, na soupeře jsme prostě neměli.

Tímto jsme skončili základní část EML a jdeme na souboje s týmy o PO do EML pro příští rok. I v této střední skupině nás však čekají těžké zápasy s výbornými týmy.