10.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - HC TASOV 7:2

10.kolo ML PO 16-17.

Ve čtvrtek 2.3.17 jsme začali další zápas ML, tentokrát 10.kola nadstavby sezóny 2016-17.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC Tasov. Zápasy s tímto týmem patřily vždy k těm "vyhrocenějším", ty časy jsou už asi pryč a tak se dal čekat dobrý hokejový zážitek.

S týmem HC Tasov máme vyrovnanou bilanci, která vypadá takto (PÚ 3:4, 3:3) (utkání ML 6:2, 4:5, 1:1, 1:2, 1:1, 1:4, 3:6, 6:4, 3:5, 8:2, 2:0, 5:2 a 14:3)..

NHÚ BALINKA - HC TASOV 7:2 (4:2) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastoupili v plném počtu dvou pětek v poli a šlo se na věc.

Utkání začalo ve svižném tempu, my jsme se od úvodu tlačili hodně dopředu, no a také jsme hned na začátku skórovali. Ve 3.minutě jsme začali akci z našeho obranného pásma a to po ose jara, honza a střelec milda, který spoza kruhů vymetl šibenici. V 6.minutě jsme využili přesilovku, když vyhozený puk zachytil na modré dnes obránce lubin a krásnou střelou pod břevno navýšil skóre na 2:0. Ve 14.minutě jsme inkasovali po dorážce střely na 2:1. Herně to byl docela dobrý hokej, oba týmy se snažily hrát hokej nahoru dolů. Ve 23.minutě jsme opět skórovali my, byl to michal, který dorážel zleva akci po střele tomáše a nahrávce davida. Ve 35.minutě se prosadil milda, když mu nahrával brácha raďas, oba srdnatě vybojovali puk v útočném pásmu. Stav 4:1 už vydržel do konce první části, nutno podotknout, že nás i mnohokrát podržel kája v brance.

V šatně nebylo třeba nic vymýšlet, pokračovat v nastoleném tempu a utkání se snažit dotáhnout do vítězného konce. Herně to v druhé půli vypadalo podobně té první, ale hlavně v první desetiminutovce nás tým z Tasova doslova přikoval k naší brance do našeho obranného pásma. Stěží jsme tlak přežili, avšak i tak jsme inkasovali. Bylo to ve 40.minutě a to při našem oslabení. Nápor hostí však pominul a my jsme začali tlačit více na pilu a herně jsme opět získávali mírnou převahu. V 57.minutě vybojoval puk michal, předložil jej davidovi a ten svoji samostanou akci krásně zakončil. V 67.minutě opět david předvedl krásnou individuální akci, když si vzal jednoduše puk, projel se útočným pásmem a nezištně zakončil na 6:2. Na konečné skóre 7:2 jsme zakončovali v 68.minutě, když po nahrávkách jary, mildy, raďase skóroval honza Do konce zápasu se již nic více neudálo a tak jsme si dnes prodloužili vítěznou sérii.

Co říci závěrem, dnes jsme vyhráli asi zaslouženě, ale soupeř byl hodně houževnatý a dlouho nás držel v napětí.

Dnes bych chtěl pochválit všechny naše hráča, ale navíc tu hvězdičku k jejich výkonu bych zdůraznil mildy, davida a káji v brance. Pěkný výkon.