1.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - Bory 8:4

1.kolo nadstavby ML 2016-17.

Dne 11.12.2016 jsme začali náš první zápas nadstavby ML, tedy umístění o 17.-24. místo v sezóně 2016-17.

V tomto 1.kole nás čekal zápas s týmem z Borů.

Zápasy s týmem Bory z naší historie skončily výsledky 12:2, 6:3, 10:2, 14:0, 7:4 a 6:4 pro NHÚ.

Náš první letošní zápas jsme vyhráli 6:4.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

Rous Petr ml.

NHÚ BALINKA - BORY 8:4 (4:1) - STATISTIKY - více zde

V nedělní odpoledne jsme odehráli náš první zápas nadstavby o umístění. Dnes jsme byli favoritem utkání, proti nám stál na ledě celek z nedalekých Borů, tým který skončil v základní části na posledním místě.
My jsme se dnes sešli opět v deseti lidech a mohli jsme v týmu na ledě i přivítat Petra Rouse ml., naši čerstvou posilu.

V úvodu utkání jsme na tým z Borů vlétli a přikovali jej na jeho půlku. A hned ve 4.minutě jsme se mohli radovat, to luba v závaru vystřelil puk a před čárou si jej ještě doklepl za bezmocného brankáře. Hned v 6.minutě prostřelil vše honza, když dostal nahrávku od lubina. Poté se hra uklidnila, my jsme se tlačili dopředu, soupeř však stále hodně bruslil a využíval každou příležitost na rychlé kontry. Ve 20.minutě to bylo již 3:0. To po závaru a ose jara spoza branky na mildu, ten doprava na tomáše, jeho bomba zaplula do brány. Podařilo se nám využít i přesilovku a ve 29.minutě se rozjel z našeho obranného pásma michal, projel hřištěm jak nůž máslem a krásně před brankou našel honzu a ten vsítil téměř do prázdné svůj druhý gól. Hra plynula dále a soupeř utkání nevypustil, stále bruslil a kontroval a v 36.minutě byl odměněn po naší chybné rozehrávce a střele jednoho z útočníků hostí. Do šaten jsme však šli při vedení 4:1.

V šatně jsme se snažili uklidnit a povzbudit, výkon byl velmi dobrý a vedení bylo zasloužené. Hra na začátku druhé půle a i celý zápas byla hodně podobná první půli, tedy my jsme byli lepší v kombinaci, na puku, hosté se snažili víceméně o rychlé protiútoky. Po několika šancích, které jsme víceméně překombinovali, jsme inkasovali, to ve 49.minutě, jak jinak než z rychlého protiútoku a střele. Naštěstí jsme hned odpověděli a v 51.minutě vstřelil také svůj druhý gól tomáš a to po nahrávce od mildy spoza branky. A gól jak jinak než po tomášově střele z první. V 59.minutě to byl opět soupeř, kdo snížil, povedla se mu střela od modré po naší chybné rozehrávce. V 63. a 65.minutě jsme navýšili stav na 7:3, to nejdříve po rychlé akci dopředu nahrával petr mildovi, ten nahodil puk na branku a skotačící kotouč ve vzduchu dovezl do brány včetně sebe jara. Sedmý gól vstřeil michal, když dorážel puk po závaru, nahrávky luboš a honza. Soupeř snížil na 7:4 v 67.minutě opět z kontru. My jsme utkání gólově ukončili v 78.minutě a na 8:4 navyšoval skóre svým také druhým gólem dnes michal, když mu z našeho obranného pásma přes luboše vpravo nahrával kapitán mira. A to už byl konec v pěkném zápase s docela početnou diváckou kulisou.

Dnes jsme byli lepším týmem a utkání jsme drželi v naší moci. Soupeř byl asi navnaděn prvním naším letošním utkáním, cítil bodovou šanci, opět hodně bruslil a snažil se, avšak hokejovost byla dle mého názoru jednoznačně více na naší straně.

Nerad bych chválil někoho navíc, přesto však musím v týmu zdůraznit výkon lubina, což bylo vidět i v bodových statistikách.